دیگ بخار خشکشویی (لاندری)

دیگ بخار لاندری (بخار خشکشویی)

مصارف بخار خشکشویی در ابتدا با استفاده از بخار در پرس های اتو هستش که با قرار گرفتن بخار در جداره دستگاه اتو، البسه صاف می شود و رفع چروک می شود. این بخار به دو صورت گرم می کند قسمت اول قسمت بالایی پرس را گرم می کند که با حرارت چروک را از روی البسه پاک می کند و هم اینکه از منافذ داخل پرس اتو بخار به بیرون می آید و این باعث می شود تا بخار به صورت مستقیم به البسه بخورد و باعث صاف شدن و باکیفیت نمایش دادن تار و پود البسه می شود؛ در این بخش قصد داریم تا با معرفی دیگ بخار لاندری و کارایی آن بیشتر آشنا شویم.

دیگ بخار لاندری (خشکشویی)

مورد دوم مصرف دیگ بخار خشکشویی استفاده از بخار در ماشین های آب شویی است، ماشین آب شویی همان ماشین لباس شویی خانگی است که مصارف صنعتی در خشکشویی ها یا لاندری های بیمارستان، لاندری هتل ها استفاده می شود.

استفاده دیگ های بخار در لاندری های بیمارستانی، هتلی، خشکشویی ها مورد مصرف است.

لاندری: قسمت شستشو و اتو البسه و پارچه گفته می شود.

در کشورهای پیشرفته در خانه ها به جای ماشین های لباسشویی، لاندری قرار دارد و افراد در طبقات خانه ها ماشین لباسشویی وجود ندارد بلکه از یک لاندری مرکزی استفاده می شود که در آنجا افراد لباس های خود را داخل آن قرار می دهند تا تمیز شود.

دیگ بخار در صنعت لاندری (خشکشویی)

استفاده از دیگ بخار در ماشین لباسشویی (ماشین آبشویی)؛ ماشین آبشویی اصطلاحی تخصصی ماشین لباسشویی در صنعت خشکشویی (لاندری) به کار می رود.

ماشین لباسشویی برای گرم کردن آب در ماشین های آبشویی است؛ مورد مصرفی دیگر بخار در خشک کن ها است، خشک کن ها دستگاهی هستند که زمانیکه لباس از ماشین آبشویی بیرون می آید و آبگیری می شود، این البسه را داخل ماشینی به نام ماشین خشک کن قرار می دهند، این خشک کن شبیه ماشین آبشویی است اما در آن هوای گرم دهمیده می شود.

این گرمایی که داخل آن دمیده می شود به سه صورت تهیه می شود به این صورت که: روش اول این است که این گرما توسط مشعل انجام می شود که شعله مستقیم است و مطلوب ما نیست زیرا به تار و پود پارچه آسیب می رساند.

روش دوم با استفاده از المنت است که این المنت ها با برق کار می کنند و مصرف برق بالایی دارند و هم اینکه کیفیت مطلوب را برای خشک کردن البسه به ما نمی دهند.

روش سوم استفاده از بخار در رادیات است که این بخار در رادیات به چرخش در می آید و یک فن از پشت حرارت را به البسه انتقال می دهد، سرعت خشک کردن را بالا می برد و بعد از اینکه لباس شسته شد بلافاصله در خشک کن خشک می شود و آماده تحویل به مشتری می شود.

مورد بعدی مصرف بخار در خشکشویی لاندری ها در داخل ماشین های خشکشویی است، این ماشین خشکشویی بدون آب و با استفاده از مواد پر یا پرکلراید عملیات چرک زدایی و تمیزکردن لباس ها انجام می شود و بسیار ضدعفونی کننده است که از مشتقات کلر است و بسیار پاک کنندگی قوی دارد.

این دستگاه به دلیل قیمت بالایی که دارد در خشکشویی های باکیفیت استفاده میشود و خشکشویی های خیلی کمی از آن استفاده می کنند.

این ماشین خشکشویی کار خشک کردن را با استفاده از مواد پر انجام می دهد؛ ما در اینجا نیز نیاز به بخار داریم.

از ماشین های خشکشویی معمولا برای لباس های گران قیمت و یا لباس عروس استفاده می شود به جهت اینکه به صورت خشک و با بخار عملیات چرک زدایی و اتو لباس انجام می شود و کیفیت پارچه از بین نمی رود.

دیگ های بخار خشکشویی در چه محیط هایی استفاده می شود؟

این نوع دیگ ها در کارخانجات تولید پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد، این دیگ ها باید در محل مناسبی قرار بگیرد براساس توصیه هایی که استانداردها دارند بهتر است که دیگ های بخار از هر نوعی، در یک محیط مناسب و جدا از محیط کارگاهی نگهداری شوند، شرایط نگهداری و نصب از این نوع دیگ ها همانند مراحل نصب سایر دیگ های بخار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *