خرید دیگ بخار خیاطی مقرون به صرفه

خرید دیگ بخار خیاطی مقرون به صرفه

دیگ های بخار از هر نوعی که باشند عملکرد یکسانی دارند، تمام دیگ های بخار آب را به بخار تبدیل می کنند برای مصارف گوناگون؛ مثلا در مصارف پتروشیمی، شیمیایی، صنایع چوب، بهداشتی، صنعت نساجی و رنگ رزی و …  در صنعت پوشاک هم از انواع دیگ بخار استفاده می شود مثلا در کارخانجات رنگ رزی برای رنگ کردن پارچه از دیگ بخار در صنعت نساجی و رنگرزی هم استفاده می شود، از بخار داخل اتوکلاب ها استفاده می شود، در قسمت تکمیل پارچه نیز از دیگ بخار خیاطی استفاده می شود.

دیگ بخار خیاطی

دیگ بخار خیاطی با بقیه دیگ های بخار تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن این است که معمولا در کارخانجات خیاطی که تولیدی های کوچکی دارند از دیگ های بخار کوچک استفاده می شود که در دسته دیگ های بخار خیاطی قرار می گیرند و ابعاد کوچکتری نسبت به دیگ های بخار دیگر دارند.

دیگ بخار در صنعت نساجی و پوشاک

در صنایع مختلف مانند پوشاک در همان ابتداترین مرحله، نخ هنگام ریسندگی از بخار استفاده می شود و وجود بخار برای این صنعت ضروری است.

اتو کردن تعداد بالایی از لباس ها و یا پارچه ها کار دست نیست و نمی توان برای اتو کردن آنها از اتو عادی خانگی استفاده کرد، بنابر این برای این کار باید از اتو های مخصوص این کار استفاده کرد.

این اتو ها به صورت مخزن دار هستند که مخزن جداگانه آن بخار تولید می کند و این بخا باعث اتوی بهتر البسه و پوشاک می شود.

از دیگ بخار خیاطی می توان در تولیدی های بزرگ پوشاک و خیاطی ها استفاده کرد و همچنین برای کارگاه های خیاطی مورد استفاده قرار میگیرد.

برای کارگاه های کوچکتر می توان از دیگ بخار با ظرفیت های پایین تر استفاده کرد.

علت استفاده از بخار در صنعت خیاطی

زمانیکه پارچه به کارگاه خیاطی انتقال داده می شود و دوخته می شود بدلیل احتمال چروک شدن این پارچه ها برای رفع این چروک ها و مورد پسند واقع شدن این لباس ها توسط مشتریان لازم است تا توسط بخار آب به دلیل دما بالا و رطوبت این لباس ها را صاف و یکدست شود که این کار توسط دیگ بخار انجام می شود.

در گذشته به این نوع اتو توسط بخار آب، آهار گفته می شد؛ امروزه توسط دستگاه پرس بخار و با بخار زدن توسط دستگاه اتو بخار لباس ها صاف و مرتب می شوند.

دیگ خیاطی در کارخانجات تولید کت شلوار و تولیدات مانتو

در این نوع کارخانجات به دلیل اهمیت بالای مرتب بودن پارچه و بدون هیچ گونه چروک بودن آن نیاز است تا از این دستگاه در این کارخانجات استفاده شود.

در کارخانجات تولید کت و شلوار زمانیکه کت شلوار دوخته میشود درز دوخته شده کت شلوار باید پرس شود تا ظاهر این فرم لباس شکل و ظاهر بهتری داشته باشد، برای پرس این گونه لباس ها از دستگاه پرس بخار استفاده می شود؛ پرس بخار دستگاهی است که با بخار کار می کند و با فشاری که روی این درزها می رود باعث صاف و یکدست شدن این درز ها می شود و با بخار آن باعث صاف شدن و رفع چروک های این دستگاه می شود.

در مرحله آخر تولید کت و شلوار هم یکبار دیگر از بخار برای صاف و یکدست شدن این فرم لباس استفاده می شود تا مورد پسند مشتریان واقع شود.

قیمت دیگ های بخار خیاطی

با توجه به اینکه دیگ های بخار خیاطی کارخانجات خیاطی بسیار زیاد است به همین جهت قیمت دیگ های بخار برایشان اهمیت زیادی دارد؛ به دلیل سرمایه گذاری روی دستگاه هایی که قصد تهیه کردنشان را دارند قیمت معقولی داشته باشد تا در کنار هزینه معقول کارایی مناسب و بخار تولیدی مناسبی برایشان داشته باشد.

شرکت آراداکس با طراحی دیگ های بخار خیاطی استاندارد به صاحبان این شرکت ها کمک می کند تا با پرداخت هزینه مقرون به صرفه دیگ های بخار تایید شده و اساندارد تهیه نمایند و متناسب با نیازشان دستگاه دیگ بخار مورد نظرشان را تهیه کنند.

دیگ بخار بوهار

یکی از انواع دیگ های بخار خیاطی برند دیگ بخار بوهار است که در صنعت خیاطی شناخته شده است، این دیگ بخار در کارخانجات تولید لباس، کارخانجات صنعتی، خشکشویی ها و یا کارگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

تولید این نوع دیگ ها مانند دیگ های دیگر نیاز به رعایت استاندارد و اصول اولیه ساخت می باشد که در مجموعه آراد بویلر تمامی استانداردها رعایت شده و تحت نظارت کیفیت استاندارد می باشد.

تقسیم بندی بویلرهای بخار خیاطی به دو صورت است:

این بویلرها برای کارگاه های کوچک که قیمتشان ارزان تر و مقرون به صرفه هستند؛ می توان به این دیگ های بخار دسته اتوهای گازی و برقی وصل کنیم.

دیگ های بخار خیاطی برای کارگاه های بزرگتر دارای اندازه بزرگتری هستند و برای کارگاه های کوچکتر از پرس های بخار مورد استفاده قرار می گیرند.

این دیگ ها در چه محیط هایی استفاده می شود؟

این نوع دیگ ها در کارخانجات تولید پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد، این دیگ ها باید در محل مناسبی قرار بگیرد براساس توصیه هایی که استانداردها دارند بهتر است که دیگ های بخار از هر نوعی، در یک محیط مناسب و جدا از محیط کارگاهی نگهداری شوند، شرایط نگهداری و نصب از این نوع دیگ ها همانند مراحل نصب سایر دیگ های بخار مانند دیگ بخار استخر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *