خط تولید پودر گوشت

خط تولید پودر گوشت و موارد استفاده از پودر گوشت

در این بخش ما اطلاعاتی در رابطه با خط تولید پودر گوشت، فواید آن در صنعت دام و تولید پودر گوشت، جمع آوری کرده ایم و اگر شما هم قصد ورود به بازار کار در زمینه تولید پودر گوشت را دارید میتوانید به طور کامل این مطلب را مطالعه کنید و اگر نیاز به راهنمایی های لازم در رابطه با خط تولید پودر گوشت و یا تهیه دستگاه های تولید پودر گوشت را دارید میتوانید با ما در ارتباط باشید؛ مجموعه ما با تولیدات ماشین آلات صنعتی همانند دیگ بخار، دیگ روغن داغ، تولیدات دستگاه های پودر گوشت، دستگاه خط تولید پودر ماهی و دستگاه خط تولید پودر خون فعالیت دارد. برای آشنایی بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پودر گوشت چیست؟

پودر گوشت از قسمت های ذبح شده از حیوات خون گرم به وجود می آید به طور کل از ضایعات کشتار حیوانت تولید می شود و برای این که پروتئین آن از دست نرود بهتر است که کارخانه تولید پودر گوشت در کنار کشتار گاه باشد تولید آن به صورت غیر مستقیم پخته شده و خشک و آسیاب می شود و به این نکته توجه داشته باشید که مواد مصرفی برای تولید پودر گوشت به هیچ عنوان قابل استفاده برای انسان نمی باشد این پودر برای مصارف دام و طیور می باشد.

برای تولید پودر گوشت از اندام حیواناتی مانند گاو، گوسفند و مرغ استفاده می شود و در هنگام تولید پودر گوشت حرارت باعث از بین رفتن رطوبت و تمامی آلودگی ها می شود

و همین عوامل باعث خوش خوراک بودن پودر گوشت برای دام و طیور می باشد و به سرعت مواد مغذی در بدن آن ها جذب می شود؛ نکته مهم در رابطه با پودر گوشت این است که اگر چربی آن بالا باشد انرژی بالایی دارد و اگر میزان چربی آن پایین باشد انرژی آن کم تر است.

برای تولید پودر گوشت از قسمت هایی مانند قلب، ریه، معده، روده و همچنین از دست و پای حیوانات استفاده می شود و نباید در داخل آن سم، شاخ و پر وجود داشته باشد.

نحوه تولید پودر گوشت

برای تولید پودر گوشت اول باید مواد به صورت غیر مستقیم پخته شوند پس از طی کردن این مرحله مواد پخته شده به دو قسمت تقسیم می شوند که به عنوان جامد و مایع یا به اصطلاح atick water می باشد سپس مواد atick water  را تغلیظ کرده و برای مصرف دوباره استفاده می شود تا مانع هدر رفتن پروتئین های معلق در آن شود که این امر کاملا به تولید کننده بستگی دارد و میتواند آن را از کارخانه خارج کرده و از بین ببرد.

سپس در این مرحله برای پخت باید از بخار آب استفاده کنید که این بخار توسط اپراتور به وجود می آید؛ در حین پخت این بخار در چرخش است و بخار و انرژی از بین رفته توسط ماشین آلات صنعتی در چرخش و تولید می باشد.

برای پخت پودر گوشت نیاز به دمای حداقل 80 درجه سانتی گراد و حداکثر 90 درجه سانتی گراد می باشد؛ کیفیت و سرعت پخت به نوع دستگاه بستگی دارد.

نکته قابل توجه در پخت پودر گوشت این است که برای از بین بردن باکتری از حداقل دمایی که میتوانید استفاده کنید 80 درجه سانتی گراد است و اگر از 90 درجه سانتی گراد بیشتر باشد باعث سوختن مواد می شود و زمان پخت باید بین 15 الی 20 دقیقه باشد که در این زمان میتوانید محصول با کیفیتی تولید کنید اما توجه داشته باشید که زمان بیشتر برای پخت باعث پایین آمدن کیفیت محصول می شود.

پس از مرحله پخت، پودر گوشت به سه حالت تبدیل می شود که برای رسیدن به محصول اصلی باید آن را جداسازی کرد این سه حالت موارد زیر می باشند که به مجموع آن ها سوپ گفته می شود.

1_پودر مرطوب

2_روغن

3_پساب

اما جداسازی آن ها از هم در بعضی از کارخانه ها به این صورت می باشد که ماده سوپ را با پرس کردن باعث جدا کردن روغن و پساب می شود که هدف اصلی برای این تولید کنندگان پودر می باشد، اما با پیشرفت تکنولوژیِ برای جدا سازی سوپ از روشی به نام تری کانتر و یا سانتریفوژ استفاده می شود.

دستگاه و خط تولید مورد نیاز برای تولید پودر گوشت

اگر شما در فکر راه اندازی یک خط تولید پودر گوشت می باشید نکته قابل توجه در این زمینه این است که بیشتر سرمایه خود را باید برای تهیه تجهیزات خط تولید آن صرف کنید تا پودر گوشت با کیفیتی تولید کنید و کسب کار خود را رونق دهید، مجموعه ما با استفاده از متریال باکیفیت در تولید دستگاه های تولید پودر گوشت در خط تولید پودر گوشت فعالیت های زیادی دارد.

اما دستگاه های لازم برای تولید پودر گوشت موارد زیر می باشند:

 • دیگ پخت مواد گوشتی با حجم 5000 لیتر
 • سانتریفوژ (جداسازی سوپ ویا چربی)
 • هوپر کانوایر (انتقال دهنده پودر)
 • مخزن75 لیتری با همزن
 • مخزن نگه دارنده روغن 1500 لیتری
 • جرثقیل یک تن
 • نقاله کیسه گیر وسیلو
 • دستگاه آسیاب کن
 • سایلکون تمام استیل
 • کندانسور استیل
 • پمپ سیر کولاسیون
 • پمپ وکیوم
 • مخزن جدا کننده
 • پمپ کندانس
 • دستگاه بوگیر
 • تابلو برق

موارد بالا ضروری ترین دستگاه های خط تولید پودر گوشت با کیفیت می باشند.

پودر گوشت در چه مواردی مصرف می شود؟

استفاده این پودر به تنهایی باعث نامتعادل شدن اسید آمینه می شود پس برای این که مصرف این پودر مشکلی به وجود نیاورد آن را به آرد و یا پودر ماهی ترکیب میکنند و بیشترین استفاده از این پودر برای تغذیه دام و طیور می باشد و همچنین از این پودر میتوانید برای تغذیه حیوانات خانگی خود مانند سگ و گربه استفاده کنید در کشور های خارجی از این پودر برای تولید برق، تولید سوخت فسیلی و…. استفاده می شود حتی این پودر میتواند به عنوان یک کود در صنعت کشاورزی استفاده شود.

مشاوره در راه اندازی خط تولید پودر گوشت

اگر شما هم قصد تولید پودر گوشت را دارید و میخواهید این کار را شروع کنید قبل از آن باید مشاوره های لازم را نسبت به این کار دریافت کنید شما برای این کار می توانید با متخصصین مجموعه آراد بویلر در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *