طراحی و تولید انواع فیلتر شنی های مخازن

طراحی و تولید انواع فیلتر شنی های مخازن

فیلتر شنی دستگاهی است جهت حذف ذرات جامد داخل آب و به عبارتی دیگر صاف نمودن آب. فیلترهای شنی مخازن تحت فشار یا اتمسفریک هستند که از فولاد، فایبرگلاس یا بتن ساخته شده و به شکل استوانه ای یا مکعبی هستند. مجموعه آراد بویلر در کنار تهیه و ساخت انواع دیگ های بخار، تجهیزات خط تولید پودر، به ساخت انواع مخازن فیلتر شنی نیز می پردازد.

فیلتر شنی مخازن چیست؟

فیلترهای شنی تحت فشار رایج ­ترین نوع فیلتر مورد استفاده برای موتورخانه و بخار استخرها می باشد که با ایجاد سرعت مناسب برای فیلتراسیون، تصفیه ایده ­آل را فراهم می­ سازد. در این فیلترها چهار لایه مختلف از سیلیس ریز و درشت وجود دارد و آب کثیف از طریق پمپ و نیروی گرانش به سمت پایین فیلتر هدایت می­شود و آب تصفیه شده از پایین فیلتر خارج می­گردد. جهت شست و شوی فیلتر جریان آب از پایین به بالا برقرار شده و آب خروجی از بالا به فاضلاب هدایت میگردد.

فیلترشنی مخازن

نصب و نگهداری دستگاه فیلتر شنی مخازن

توجه شود که لایه­های شن فیلتر شنی بین 5-10 سال حتما تعویض گردد. لازم به ذکر است ارتفاع بهینه شن­ها 1 متر بوده و با در نظر گرفتن بستر فیلتر و پخش کننده آب، ارتفاع فیلترهای شنی نهایتا 1.5 متر می­باشد.

فیلترهای شنی ماشین­ سازی آراد بویلر از ظرفیت 3 مترمکعب بر ساعت تا 90 مترمکعب بر ساعت تولید می­گردد.

  • بدنه، کپ ها و صفحه نازل فیلتر های شنی از ورق کربن استیل آلیاژی مخصوص ساخت مخازن تحت فشار با مشخصات و محاسبات فنی طبق استاندارد ASME طراحی و ساخته شده و کلیه سطوح داخلی پس از سند بلاست با سه لایه رنگ اپوکسی مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی پوشش داده می شود.
  • فیلتر های شنی ماشین­ سازی آراد بویلر به همراه شیرآلات و لوله کشی کامل سیستم بکواش و سیلیس دانه بندی درجه یک با خلوص بالا ارائه می گردد.

راهنمای انتخاب: سرعت پیشنهادی بهینه جهت تصفیه آب در فیلترشنی 6-8 gpm/ft2 می­باشد. دبی جریان بهینه در این فیلترها با سرعت 7 gpm/ft2 به­ دست می­ آید. لذا جهت انتخاب فیلترشنی با داشتن دبی درخواستی مشتری به کاتالوگ مراجعه کرده و فیلترشنی با دبی بهینه بالاتر از دبی درخواستی را انتخاب نمایید.

نحوه عملکرد: به­طور خلاصه جریان آب در حالت کاری از بالا به پایین بوده(شیرهای 1و4 باز- شیرهای 2و3 بسته) و در حالت بک­واش از سمت پایین به بالا می­باشد(شیرهای 1و4 بسته- شیرهای 2و3 باز).

  • شیر آب سخت ورودی
  • شیر فاضلاب
  • شیر بک واش
  • شیر خروجی آب صاف
  • مانومتر
  • منهول شارژ سیلیس
  • منهول تخلیه سیلیس

توجه:  ظرفیت فیلتراسیون با سرعت 7 gpm/ft2 محاسبه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *