مشاوره خرید دیگ آب گرم فولادی باکیفیت و استاندارد

مشاوره خرید دیگ آب گرم فولادی باکیفیت و استاندارد

دیگ آب گرم فولادی مانند سایر دیگ های بخار عمل می کند و به منظور احتراق مشعل و انتقال حرارت مورد استفاده قرار میگیرد. دیگ آب گرم فولادی از مهم ترین تجهیزاتی است که در سیستم های گرمایشی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد، انتخاب این نوع دیگ بخار نیازمند داشتن اطلاعات دقیق در رابطه با تولید و مواد سازنده این نوع دیگ بخار و همچنین داشتن علامت استاندارد و تایید شده بر طبق استاندارد های جهانی است؛ مجموعه ما سعی دارد تا با استفاده از مواد اولیه درجه یک و همچنین نظارت مهندسین و متخصصین در تولید انواع دیگ های بخار در ابعاد مختلف، نیاز مشتریان را براورده کند.

دیگ آب گرم فولادی چیست؟

دیگ فولادی آبگرم به صورت یکپارچه در کارخانه و از ورق و لوله فولادی آلیاژی آتشخوار تولید می گردد. این دیگ ها به دو دسته دیگ بخار واتر تیوب یا لوله آبی (water tube) و دیگ بخار فایر تیوب یا لوله آتشی (fire tube) تقسیم می گردد.

معمولا در مواردی که نیاز به تامین فشار های بسیار بالا می باشد (مثل نیروگاه ها) ازدیگ های واترتیوب استفاده می گردد. دیگ های فولادی آتش در لوله یا فایر تیوب در تاسیسات متداول تر هستند. این نوع دیگ ها در صنایع و کارخانجات مختلف، ساختمان ها و مجتمع های مسکونی کاربرد دارند.

دیگ آب گرم فولادی

مشخصات فنی دیگ آب گرم فولادی

دیگ فولادی از ورقه های فولادی با ضخامت های مختلف ساخته می شود. لوله های آتش خوار با جنس آلیاژ مخصوص حرارت ایجاد شده توسط مشعل را به سیال انتقال می دهد.

برای کنترل و ایمنی در دیگ انواع تجهیزات کنترلی نظیر شیر فشار شکن ، شیر تخلیه، ترموستات و … نصب می شود. برای افزایش راندمان می توان از تجهیزات جانبی نظیر سختی گیر، دی اریتور و … نیز استفاده نمود.

دو نوع مختلف از دیگ بخار فولادی تولید می شود با نام های فایر تیوب و واتر تیوب.

اجزای تشکیل دهنده دیگ فولادی

استفاده از فولادهای آلیاژی درجه یک و مرغوب و همچنین لوله های آتشخوار و در کنار این تجهیزات، استفاده از نقشه ساخت برای تهیه این دیگ ها و همچنین گرفتن تاییدیه لازم است به دلیل افزایش بازده و طول عمر این دستگاه از مواد استاندارد و درجه یک باید استفاده شود.

دیگ آب گرم فولادی

چه دیگ فولادی انتخاب کنیم که طول عمر و بازده بالاتری داشته باشد؟

برای خرید و انتخاب دیگ ها فولادی باید جانب احتیاط را رعایت کرد و بهترین دیگ را انتخاب کرد، متخصصین آراد بویلر با مشاوره و راهنمایی دادن به مشتریان بهترین و مناسب ترین دیگ بخار فولادی را عرضه می کند.

از مواردی که باید در هنگام تولید دیگ بخار فولادی رعایت شود تا طول عمر بالاتری داشته باشد عبارت است از:

در نظر داشتن و رعایت کردن استانداردها و همچنین رعایت عملکرد هایی که باید بر طبق آن نقشه های ساخت اجرایی میشد و همچنین استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک در هنگام تهیه دیگ بخار

شاید دانستن نوع بازده و طول عمر دیگ برای مشتریانی که با روند کار و روش تولید این دیگ آشنا نیستند و محصولات را نمی شناسند کمی مشکل باشد اما توجه به استانداردهای درج شده و تاییدیه های انجام شده روی دیگ بخار نشانگر مورد اعتماد بودن محصول خواهد بود.

نحوه نصب دیگ بخار فولادی

برای نصب این دیگ در ساختمان های مسکونی باید به گونه ای محل مورد نظر را انتخاب کرد که از آرامش و رفاه اهالی ساختمان کاسته نشود، دیگ بخار در ساختمان های مسکونی عموما در قسمت موتورخانه نصب و تعبیه می شود و این محیط باید از مساحت و نور مناسب و همچنین تهویه مناسب را دارا باشد تا نصب و عملکرد بهتری از این دستگاه داشته باشیم.

برای نصب لازم است تا ترموستات و مانومتر روی این دیگ تعبیه شود تا فشار دستگاه گرمایشی و دمای آب را نمایش دهد؛ همچنین یک شیر اطمینان برای تنظیم دمای دیگ و روشن یا خاموش کردن آن لازم است.

مزایای دیگ آب گرم فولادی

طول عمر این بویلر بالاتر است.

راندمان و بازده حرارتی دیگ های فولادی سه پاس از دیگ های چدنی بیشتر است.

ظرفیت آن ها تقریبا نامحدود است.

قابلیت تحمل شوک های حرارتی را دارند.

فشار های خیلی بالا را می توانند تحمل کنند (مناسب جهت ساختمان های مرتفع)

قابلیت تطابق با هر نوع سوخت را دارند.

نمایی از دیگ آب گرم فولادی

معایب دیگ های آب گرم فولادی

قیمت آن ها نسبت به دیگ های چدنی بالاتر است.

چون در کارخانه به صورت یکپارچه ساخته می شوند حمل و نقل آن مشکل است.

در صورت خرابی هزینه تعمیر آن ها بالاتر است اما لازم نیست نگران تعمیر آن باشید چون مجموعه ما با استفاده از متخصصان متبحر قادر به تعمیرات تخصصی این نوع دیگ های بخار می باشد.

ظرفیت آن ها ثابت و غیر قابل تغییر است.

دیگ چدنی یا فولادی؟

برای مقایسه دیگ فولادی از نوع چدنی یا فولادی باید این را در نظر داشته باشیم که دیگ چدنی به دلیل رسوب گیری و ضخامت بالایی که دارد نمی توان در تولید دیگ بخار های با ظرفیت بالا و بزرگ استفاده کرد.

بازده و راندمان دیگ بخار چدنی در مقایسه با دیگ فولادی پایین تر است و همچنین طول عمر دیگ های فولادی بیشتر است.

راندمان دیگ بخار فولادی بالاتر از دیگ بخار چدنی است.

اما دیگ بخار چدنی به دلیل ابعاد پایین تری که نسبت به دیگ فولادی دارد حمل آسان تری دارد.

نحوه نگهداری و جلوگیری از خوردگی دیگ بخار فولادی

جلوگیری از خوردگی دیگ های فولادی یکی از اصلی ترین دغدغه ی صاحبان دیگ بخار است زیرا تعمیر و رفع خوردگی دیگ های بخار بزرگ هزینه بر خواهد بود.

عامل برخی از این خوردگی ها می تواند به دلیل گرم بودن محل نصب دیگ بخار باشد، یکی دیگر از عواملی که منجر به این خوردگی می شود گازهای حل شده اکسیژن و دی اکسید کربن است.

برای جلوگیری از خوردگی دیگ بخار چه اقداماتی لازم است؟

بررسی و نظارت موثر روی دستگاه

کنترل آلودگی آب

کنترل و حفظ سطح قلیایی و PH آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *