کاربرد و طرز کار دیگ بخار فایر تیوب (آتش در لوله)

کاربرد و طرز کار دیگ بخار فایر تیوب (آتش در لوله)

کاربرد و طرز کار دیگ بخار فایر تیوب چیست و چه جایگاهی در صنعت دارد؟ نوعی دیگر از دیگ بخار که دارای لوله های فولادی بلندی است و درون آن گازهای تولید شده داغ از طریق لوله های آن عبور می کند و آب در اطراف آن جریان پیدا میکند تا به بخار تبدیل شود و سیرکوله شود نام دیگر دیگ بخار فایر تیوب آتش در لوله است که همانطور از اسمش پیداست آتش در لوله ها جریان دارد.

طرز کار دیگ بخار فایر تیوب (آتش در لوله)

اغلب برای ظرفیت 100 کیلو تا 30 تن بخار در ساعت از این نوع بویلر ها استفاده می شود، اما برای ظرفیت های بالاتر از بویلرهای واترتیوب استفاده می شود.

در استفاده از این نوع بویلر ها از سوخت هایی مانند زغال سنگ، زغال و سایر سوخت های جامد استفاده می شود؛ برای استفاده از سوخت های جامد از دیگ بخار واترتیوب استفاده می شود.

دیگ بخار فایر تیوب آراد بویلر

مطابق با استانداردهای BS-2790 و EN-12953 از ظرفیت 70 هزار تا 3 میلیون کیلوکالری در ساعت به صورت سه پاس فایرتیوب در مدلهای عقب تر(Wet Back)، عقب خشک(Dry Back) و کوره برگشتی طراحی و تولید می گردد.

فولادهای مصرفی در ساخت کوره اصلی، محفظه برگشت و تیوب پلیت ها از نوع ورق آتشخوار DIN17155-17MN4 و مناطق دیگر از ورق A516 Gr70 می باشد. ورقهای آتشخوار مخصوص ساخت دیگهای آبگرم بوده و از استحکام کششی بسیار بالایی برخوردار است.

لوله های مصرفی از نوع بدون درز آتشخوار DIN17175-ST35.8 می باشد.

لوله های انتقال حرارت توسط جوش به تیوب پلیتها متصل می گردند. الکترودهای مصرفی از نوع E7018 و E7010  بوده و مطابق با WPS&PQR مورد مصرف قرار می گیرند.

کلیه جوش ها دارای تاییدیه اداره استاندارد هستند و مورد آزمایش های اولتراسونیک(UT)، رادیوگرافی(RT) و با فشار 1.5 برابر فشار طراحی مورد تست هیدرواستاتیک قرار می گیرد.

عایقکاری بدنه با پشم سنگ یا الیاف سرامیک نسوز صورت می پذیرد. ضخامت عایقکاری 100 میلیمتر بوده و با روکش استیل ضدزنگ به ضخامت 1 میلیمتر پوشش داده می شود.

دربهای عقب و جلو و اتاقهای دود با سیمان نسوز عایقکاری می گردند به طوریکه کلیه الزامات NFPA85-86 جهت به حداقل رساندن اتلاف انرژی لحاظ می گردد.

مجهز به تابلو فرمان اتوماتیک ساخته شده از مرغوب ترین قطعات.

مجهز به هشدار دهنده های ایمنی.

اجزاء تشکیل دهنده دیگ بخار فایرتیوب

این نوع بویلرها به دلیل نوع کارشان به شکل استوانه ای ساخته شده اند؛ این مخزن به عنوان مخزن تحت فشار شناخته میشود اما تحمل فشار بالاتر از 30 تن بخار را ندارد و برای استفاده از فشار بالاتر باید از دیگ بخار واترتیوب استفاده شود.

عموما بویلرهای صنعتی فایرتیوب بدون جوشکاری اتصال پیدا می کنند، اتصالات لوله ها یا صفحات به صورت پرچی انجام می شود.

فشارسنج، شل، سوییچ فشار، بدنه، محفظه برگشت، پاس دوم و سوم لوله های آتش خوار، عایق، دودکش، تابلو برق، بلودان، کوره، لول کنترل، مشعل، پمپ آب تغذیه از اجزای تشکیل دهنده دیگ بخار فایرتیوب هستند.

کوره محفظه ای است که از دیوار آجری تشکیل شده که آن دیگ بخار کوره آجری نیز می گویند.

هرکدام از این قطعات وظیفه خاصی برعهده دارند و هنگام تهیه آن باید به استاندارد بودن آن توجه ویژه ای داشت، مجموعه آراد بویلر با تهیه مواد اولیه استاندارد در تهیه دیگ های بخار فایرتیوب یا واترتیوب این اطمینان را به مشتریان می دهد تا با خیال آسوده و بدون نگرانی دیگ های صنعتی بخار مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

انواع بویلرهای فایرتیوب

دیگ های بخار فایرتیوب از نظر تعداد پاس طبقه بندی می شوند؛ تعداد پاس همان تعداد بارهایی است که گازهای تولید شده از داخل دیگ بخار گذر میکند.

اولین پاس همان محفظه احتراق است و در مرحله های بعد لوله های آتش خوار به عنوان پاس های بعدی مشغول به فعالیت اند.

بویلرهای تک پاس یا تک گذر فایرتیوب، بویلر دو پاس، سه پاس و چهار پاس فایرتیوب مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگ بخار فایرتیوب و واترتیوب از انواع دیگ بخارهای فولادی محسوب می شود.

دسته بندی دیگ بخار فایرتیوب به دو نوع وت بک و درای بک تقسیم بندی می شود:

فایر تیوب وت بک (wetback)

در دیگ بخار فایرتیوب وت بک محل گردش گازهای احتراقی با آب پوشانده شده و گاز های خروجی با مواد نسوزی که در انتهای بویلر قرار گرفته شده است برخورد ندارد. به همین علت وت بک بازده و راندمان بالاتری دارد و تعمیر و نگهداری آن راحت تر است.

فایر تیوب درای بک (dryback)

دیگ بخار فایرتیوب درای بک هزینه بیشتری برای تعمیر و نگهداری نسبت به وت بک دارد و همچنین راندمان پایین تری نسبت به وت بک دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *