آموزش نصب بویلر

چگونگی راه اندازی بویلرها پیش از نصب

مراحل پیش از نصب بویلر های ایستاده  واحد های تولیدی پوشاک، خشکشویی و کارواش های بخار که به صورت پادکست تهیه شده است و برای نصب این نوع بویلرها نیاز است تا این نکات را مدنظر داشته باشیم.

محل قرار گیری بویلر

بویلر باید در یک سطح صاف و تراز قرار گرفته شود، تابلو برق و مشعل بویلر نباید سمت دیوار باشد. فاصله بویلر از دیوار حداقل 80 سانتی متر باشد.از قرار دادن دستگاه بر روی سطح شیب دار و یا بر روی سکویی که استحکام لازم ندارد جدا خودداری شود. توجه شود در محیط اطراف اکسیژن کافی وجود داشته باشد.توصیه میشود زیر دستگاه یک چهار پایه مشابه چهار پایه ای که زیر کولرهای آبی قرار گرفته میشه قرار گیرد ارتفاع 4 پایه 20 الی 30 سانت باشد.این کار باعث جریان بهتر اکسیژن شده، سرعت بخارگیری و راندمان بالا میرود.

نصب و راه اندازی بویلرهای کوچک

لوله کشی آب

برای بویلرهایی که منبع ذخیره آب ندارند یک منبع ذخیره 100 لیتری در نزدیکی بویلر قرار گیرد ،منبع  بایستی همیشه دارای آب باشد لذا از یک شناور در بالاترین سطح منبع استفاده شود تا مخزن همواره پرآب باشد.

برای لوله کشی از منبع یا همان مخزن کندانس به پمپ بویلر باید از یک شیر و صافی استفاده کنیم.سایز لوله کشی باید متناسب با سایز پمپ، انجام شود.توجه داشته باشید که صافی آب آخرین قطعه ای است که به پمپ وصل می شود، یعنی بلافاصله قبل از پمپ باید صافی آب را وصل کنیم.

نکته ای که در استفاده از مخازن آب در محل قرار گیری مخزن آب در بویلر ها مهم است، ارتفاع مخزن کندانس است.

اگر مخزن کندانس هم سطح با پمپ آب باشد، یا در ارتفاع 1.5 متر بالاتر از پمپ آب باشد نیازی به قرار دادن شیر برقی یا پمپ اضافی نیست اما اگر فاصله مخزن کندانس بیش از 1.5 متر باشد، نیاز است تا برای جلوگیری از ورود آب ناخواسته به داخل بویلر از یک شیر برقی بلافاصله قبل از پمپ استفاده شود که فرمان شیر برقی با فرمان  پمپ همزمان گرفته شود . اگر مخزن آب کندانس پایین تر از سطح پمپ قرار دارد، نیاز است تا با استفاده از یک پمپ آب را به سمت بالا پمپاژ کنیم.  پیشنهاد می شود حتی الامکان مخزن آب هم سطح با پمپ آب بویلر قرار گیرد تا نیازی به شیر برقی و پمپ مکش نداشته باشد.

نوع آب مصرفی برای بویلر ها

همانطور که میدانید مهمترین عامل از  بین رفتن دیگ های بخار رسوب میباشد لذا توصیه ی اکید میگردد از آب بدون سختی یا کم سختی جهت دیگ های بخار استفاده شود .

منظور از آب بدون سختی آب بدون روسوب است. استفاده از آب با سختی بالا باعث خارج شدن دستگاه از گارانتی میگردد.

بویلر های کوچک

لوله کشی گاز

در رابطه با لوله کشی گاز نکته مهم این است که لوله کشی گاز باید حتما فلزی باشد و نهایتا از یک متر شلنگ می توانیم استفاده کنیم. سایز لوله و یا شلنگی که می خواهیم مورد استفاده قرار دهیم باید متناسب با ورودی  شیر گاز مشعل باشد. به عنوان مثال اگر ورودی گاز یک اینچ است باید لوله کشی گاز یک اینچ و سر شلنگی انتخاب شده هم بزرگترین سر شلنگی باشد که برای سایز یک اینچ انتخاب شده است تا دبی مورد نیاز ورود گاز به مشعل تامین شود.

قرار دادن صافی گاز از نکاتی است که باید رعایت شود.قرار ندادن صافی(فیلتر) گاز باعث خارج شدن گارانتی قطعات مشعل می شود.

تابلو برق

تمام بویلرهای ساخت آراداکس دارای تابلو برق مجزا و مستقل هستند، اما در محل بهره برداری باید حتما یک تابلوی بالادستی دارای یک کلید حفاظت(کلید مینیاتوری) و یک  کلید صفر و یک (کلید قطع و وصل) در تابلو برق تعبیه شود .در صورت عدم استفاده از تابلو برق، حتما بایستی  از محافظ برق برای جلوگیری از نوسانات و صدمات احتمالی استفاده گردد.

لوازم برقی جزو گارانتی نمیباشند.

اگزاست(اگزوز)خروجی

نکته ی مهم و شاید به ظاهر کم اهمیت اگزاست خروجی میباشد. تاکید میگردد جهت تخلیه مناسب گازهای خروجی از بویلر ختما در قسمت خروجی اگزوز نصب گردد . طول لوله ی اگزوز حد اقل یک متر و بدون زانو میباشد. توصیه میشود از کلاهک مناسب جهت عدم نفوذ باد به داخل لوله استفاده شود.

هیچ بویلری بدون اگزاست شامل گارانتی نمی شود.

لوله کشی های خروجی بخار

لوله کشی باید به این صورت انجام شود که نهایتا با چهار زانو به مصرف کننده متصل گردد.

استفاده بیش از چهار زانو باعث کندانس بخار می شود و این امر باعث کاهش ظرفیت دستگاه و راندمان خروجی می شود، پس بهتر است حتی الامکان کمترین زانو در این بخش دستگاه استفاده شود.

عایق کردن لوله ها از دیگر نکاتی است که باعث کاهش اتلاف انرژی در دستگاه می شود.

پس از انجام و رعایت مراحل فوق با واحد خدمات پس از فروش شرکت آراداکس به شماره 02177131453 داخلی 3 تماس خاصل فرمایید . کارشناس مربوطه ظرف 48 ساعت به محل اعزام میگردد.

امیدواریم خرید شما از مجموعه آراداکس نظر مساعد شما را جلب نمایدو بتوانیم در طی مراخل استفاده از دستگاه خدمات مناسبی خدمت شما مشتریان عزیز ارائه نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *