کارایی دیگ بخار در صنعت چرم سازی و تهیه روکش صندلی

کارایی دیگ بخار در صنعت چرم سازی و تهیه روکش صندلی

با پیدایش و گسترش دیگ بخار تحولی عظیم در صنعت جهان به وجود آمد و در تمامی صنعت ها کارایی دارد و کمک رسان بشر بوده است، دیگ بخار با تبدیل انرژی آب را به بخار تبدیل می کند؛ این مخزن همچنین از مشعل حرارتی و مخازن تحت فشار تشکیل شده است؛ دیگ های بخار یا به عبارت دیگر بویلر ها در صنایع مختلفی مانند صنایع غذایی، صنایع داروسازی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع شیمیایی، پلاستیک سازی، چرم سازی و صنعت های دیگر کاربرد چشم گیری دارد که در این مقاله با کاربرد دیگ بخار در صنعت چرم سازی آشنا خواهید شد.

دیگ بخار در صنعت چرم سازی

یکی از کاربردهای دیگ بخار در صنعت چرم سازی است که با استفاده از بخار و انرژی تولید شده به تهیه چرم می پردازد. برای استفاده از دیگ بخار در این صنعت از لوله ها و ورق های آتشخوار استفاده می شود.

این دیگ ها برای تبدیل آب به بخار دارای مشعل و مخزن تحت فشار هستند و این انرژی گرمایی برای تبدیل آب به بخار از طریق مشعل تامین می شود.

ابتدا آب که تصفیه شده وارد مخزن دیگ بخار شده و سپس از طریق لوله ها به کوره انتقال پیدا می کند و با روشن شدن مشعل و بالا رفتن دمای کوره آب داخل لوله به بخار تبدیل می شود و این افزایش دما تا زمانی افزایش پیدا میکند که آب به بخار تبدیل شود.

یکی از تولیدات چرم می توان به روکش صندلی ماشین اشاره کرد که در خودرو به کار می رود؛ امروزه طراحی و زیبایی داخلی خودرو برای افراد اهمیت بسزایی دارد و بسیاری از افراد به دلیل علاقه مندی به روکش چرم از این جنس به عنوان روکش های صندلی خودرو استفاده می کنند.

دیگ بخار صنایع چرم سازی

مزایا و معایب استفاده از روکش صندلی چرم

یکی از مزیت های استفاده از این روکش ها سهولت در تمیز کردن آن است که می توان با استفاده از یک دستمال مرطوب هم این روکش را به راحتی از کثیفی و گرد و خاک پاکسازی کرد.

از این نوع روکش ها می توان در آژانس ها و یا تاکسی های مسافربری برای راحتی سرنشینان استفاده کرد.

برای بازدهی سیستم گرمایشی بیشتر خودرو از این روکش ها می توان استفاده کرد به این دلیل که روکش چرم برای انتقال گرما و یا سرما از قسمت تحتانی صندلی بازده بیشتری دارد.

از معایب این نوع صندلی ها در کنار زیبایی می توان به مراقبت از آن اشاره کرد، این نوع روکش به دلیل حساس بودن در برابر اجسام تیز و برنده، سخت و خشن باید محافظت شود وگرنه موجب آسیب دیدن و ترک برداشتن چرم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *