لاندری هتل ها

فروش لاندری هتل ها (دیگ بخار خشکشویی)

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که در هتل ها و یا بیمارستان ها مورد استفاده قرار میگیرد لاندری یا همان دیگ بخار خشکشویی است، این وسیله برای پاک کردن و تمیز شدن وسایلی که داخل هتل ها مورد استفاده قرار میگیرد در داخل هتل ها تعبیه شده است. با استفاده از لاندری می توان ملحفه ها، روتختی ها، پتوها، پرده و سایر پارچه های این چنینی که در داخل اتاق هتل ها استفاده می شود را داخل این لاندری قرار داد و کاملا مورد شستشو قرار داد،  Laundry کلمه انگلیسی به معنای رختشوی خانه است.

لاندری هتل ها

ریشه نام گذاری این دستگاه به زمان های گذشته باز میگردد و گیاهی به نام لاواندا که برای معطر کردن و خوشبو شدن لباس ها مورد استفاده قرار می گرفت؛ در فرانسه افرادی که لباس ها را می شستند را با نام لاواندیر می شناختند.

بنابر این نام این دستگاه از این گیاه که ریشه فرانسوی دارد گرفته شده است. تمامی هتل های مجهز و ستاره دار دارای لاندری هستند و شما می توانید با تماس با خدمه هتل لباس های خود را توسط این دستگاه بشویید.

قرار دادن دستگاه دیگ بخار خشکشویی داخل هتل ها به زمان 18 قرن میلادی برمیگردد، که پس از گذشت مدتی تولید این دستگاه رشد کرد و در قرن های 19 و 20 میلادی این دستگاه شناخته شد و مورد استفاده اقامتگاه های بزرگ قرار گرفته بود.

در گذشته برای تمیز کردن لباس های مسافران و مقیمان اقامتگاه ها لباس ها با دست شسته میشد و زمان زیادی برای خشک شدن صرف میشد.

هتل های ستاره دار دنیا از تعداد زیادی لاندری برای هتل ها استفاده می شود، استفاده از این دیگ های خشکشویی در مکان هایی چون هتل ها و بیمارستان ها عمل شستشو به سرعت و با دقت بیشتری انجام می شود.

یکی دیگر از انواع دیگ بخار دیگ بخار خشکشویی یا لاندری هتل ها است که عموما در طبقات پایینی هتل ها و دور از چشم مهمانان قرار میگیرد، در داخل این لاندری از مواد شوینده و ضد عفونی کننده استفاده می شود که این مواد باعث پاک شدن چربی ها و لکه ها از سطح لباس می شود.

پس از رفتن مسافران یا میهمانان از هتل، ملحفه ها، روتختی ها تعویض و توسط این دستگاه شستشو می شود، برخی از هتل ها برای شسشوی این ملحفه ها آنها را برون سپاری می کنند.

کاربرد لاندری هتل

این دستگاه زمانیکه شما لباس کثیف و یا لکه دار می شود در کمترین زمان آنرا پاک و ضدعفونی میکند، تنها با درخواست از خدمه هتل و پرکردن فرم درخواست می توانید با بخش خشکشویی هتل تماس بگیرید و درخواست کنید تا در زمان معینی لباس شما را تحویل دهند.

هزینه ای که برای شستشوی لباس های شما صورت می گیرد اضافه بر هزینه های اتاق شما خواهد بود و استفاده از این مزیت رایگان نیست.

چگونگی استفاده از لاندری هتل ها

زمانیکه لباس های کثیف وارد بخش خشکشویی می شود این البسه وزن می شوند و مطابق با وزنشان که ثبت می شود تحویل گرفته می شود پس از تشخیص وزن و ثبت در سیستم مرکزی کامپیوتری هتل این لباس ها وارد بخش شستشو می شوند، پس از شستشو این البسه به صورت دستی مرتب می شوند.

لباس ها پس از این مراحل اتو می شوند و پس از شستشو توسط بخار داغ صاف و چروک گیری می شوند.

پس از اتو نوبت به مرحله تا شدن و مرتب شدن و آماده کردن لباس ها برای تحویل می شود.

در بخش لاندری روم هتل ها چه می گذرد؟

در بخش لاندری روم هتل ها خدمات شستشوی لباس ها، ملحفه، روتختی، پرده و سایر پارچه های استفاده شده در هتل را ارائه می دهد اما برای ارائه سرویس تنها شستشو کافی نیست باید در پاکسازی این وسایل دقت لازم و کافی داشت تا این ملزومات کیفیت خود را از دست ندهند.

در بخش لاندری روم افرادی را استخدام می کنند و به آنها آموزش می دهند تا بهترین بازده را داشته باشند و به نحو احسن البسه را پاکسازی، اتو و مرتب کنند؛ در ابتدا ملحفه ها و البسه های آلوده را برای شستشو آماده می کنند و همچنین نحوه پذیرش این البسه از مهمانان آموزش داده می شود.

پس از آموزش و دریافت البسه های کثیف نوبت به ثبت آنها و وزن کشی هر ملحفه می رسد، این ثبت در سیستم صورت می گیرد و بر اساس وزن آنها جداسازی می شوند تا هرکدام به صورت جداگانه شسته شوند.

در مرحله بعد آماده سازی ملحفه و البسه پس از پاکسازی بعد از 24 ساعت اتفاق می افتد که غالبا در صورت به وجود آمدن مشکل و یا خللی این تایم طولانی تر خواهد شد.

پس از شستشو ملحفه ها و پارچه ها و پاکسازی آنها نوبت به خشک کردن و اتو کردن آنها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *