دیگ بخار سنگین

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی و کشاورزی

چگونه از دیگ بخار در صنعت غذا استفاده می شود؟ دیگ بخار در صنایع غذایی مختلفی مورد استفاده قرار دارد و کاربرد های گسترده ای دارد؛ این دیگ مورد استفاده در صنایعی چون صنعت غذا، صنعت نساجی، صنعت پوشاک و بسیاری موارد دیگر همچون لاندری هتل ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار دارد.
برای انتخاب دیگ بخار مناسب صنعت کاری خود باید ابتدا دیگ مناسب و در ابعاد مورد نیاز خود را مدنظر داشته باشید بعد از مشخص کردن ابعاد و نوع دیگ حتما باید به استاندارد بودن دیگ و طول عمر آن توجه داشته باشید، شما می توانید برای مشاوره خرید دیگ بخار مورد نظر خود با کارشناسان آراد بویلر تماس حاصل فرمایید و دیگ بخار مناسب صنعت فعالیت خود را تهیه نمایید. در این بخش قصد داریم تا کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی را برای شما بازگو کنیم پس تا آخر این وبلاگ با ما همراه باشید.

کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی

استفاده از این نوع یگ بخار در صنعت سوسیس کالباس سازی و یا در پرورش قارچ، بستنی سازی، تولیدات لبنیات مانند شیر، ماست، پنیر و … همچنین در تولیدات رب و سس گوجه فرنگی و بسیاری محصولات دیگر که به آنها خواهیم پرداخت.
دیگ بخار در این صنعت برای تولید و ایجاد رطوبت به منظور افزایش دمای محیط مورد استفاده قرار می گیرد؛ این افزایش دما برای ضد عفونی کردن محیط مورد استفاده قرار میگیرد.

از بویلر (دیگ بخار) به منظور ایجاد گرمای محیط استفاده می شود و محیطی با دمای مناسب به منظور از بین نرفتن محصولات فراهم می شود؛ در صنعت تولید لبنیات هم مورد استفاده قرار می گیرد برای پاستوریزه و هموژنیزه کردن شیر.

تولیدات لبنیات

اگر شیر در دمای مناسب میکروب کشی و باکتری های مضر آن از بین نرود باعث ایجاد بیماری و یا تب مالت می شود، استفاده از دیگ بخار به منظور افزایش دما و از بین بردن میکروب های شیر در کارخانجات مورد استفاده قرار میگیرد.
از دیگ بخار برای تهیه شیر و خامه و شیرخشک و لبنیات این چنینی استفاده می شود.

تولیدات بستنی و بستنی سازی

بستنی یکی از فراورده های لبنی و از شیر تهیه می شود در بستنی از موادی چون شیر خشک هم استفاده می شود که این محصولات از دیگ بخار برای استرلیزه کردن لبنیات استفاده میشود.
برای تولید شیر خشک از شیر خام و فاقد چربی با دمای 85 درجه بالا می رود و شیر آب خود را از دست می دهد و غلیظ می شود.
این مواد با خشک شدن آب در اثر قرار گرفتن در معرض هوای گرم به پودر شیرخشک تبدیل می شود.

تولیدات کالباس و سوسیس

تمامی کارخانجات تولید کالباس و سوسیس از دیگ بخار استفاده می کنند به دلیل اینکه تولید این نوع گوشت و فراورده گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از محبوب ترین فراورده های گوشتی سوسیس و کالباس است که معمولا از گوشت گاو و یا مرغ تهیه می شود.
در تولیدات این فراورده از نمک و ادویه جات برای طعم دار کردن مورد استفاده قرار میگیرد؛ نمک به این فراورده‌ها طعم خوبی می دهد.
در مرحله پخت سوسیس و کالباس از دیگ بخار مورد استفاده قرار میگیرد، این دیگ به افزایش دمای گوشت و از بین بردن میکروب ها و باکتری های مضر این فراورده مورد استفاده قرار میگیرد.

تهیه کیک و شکلات به وسیله دیگ بخار

یکی دیگر از کاربردهای این دیگ در تولیدات شکلات و شیرینی است که با حرارت تولیدی باعث پخت کیک و کلوچه می شود.

ترفند غلیظ کردن شکلات های مایع هم به وسیله شکل گیری در قالب های مخصوص و قرارگیریشان در گرم خانه انجام می شود.

تولیدات رب گوجه فرنگی به وسیله دیگ های بخار

شاید با روش تولید رب آشنایی نداشته باشید اما برای تهیه این ماده غذایی نیاز به حرارت و گرما و برای پخته شدن آن نیازمند حرارت مستقیم داریم تمامی کارخانجات تولید رب گوجه فرنگی از دیگ بخار برای پخت استفاده می کنند به این صورت که در ابتدا گوجه ها را به صورت پوره و له شده درمیاورند و سپس تحت حرارت بالا آن را می پزند.

کاربرد دیگ بخار در تولید قند

یکی دیگر از کاربردهای دیگ بخار استفاده از آن برای تولید قند است به این صورت که برای تولید این ماده باید شربتی که توسط آب و شکر تهیه شده است را برای غلیظ شدن باید حرارت داد؛ بعد از حرارت دادن می توان آنرا داخل قالب های مخصوص ریخت تا به گرم خانه فرستاده شوند.

این حرارت تولیدی توسط دیگ های بخار تامین می شود و در بسیاری از موارد دیگر مانند تهیه شیرینی و شکلات مورد استفاده قرار میگیرد.

 کاربرد دیگ بخار در کنسرو سازی

کنسرو یکی از غذاهای آماده و رایج میان مردم است که در طی چند دقیقه با گرم کردن آن می توان سرو کرد؛ کنسرو لوبیا، کنسرو های آماده غذاهای خانگی و یا کنسرو تن ماهی نمونه هایی از کنسروهای مورد توجه افراد مشغله دار که زمان کافی برای درست کردن غذا ندارند قرار دارد.

برای تهیه این کنسرو ها از دیگ های بخار برای تهیه دمای مناسب، حرارت و رطوبت کافی در طی روند آماده سازی کنسروها مورد استفاده قرار میگیرد.

فرضا برای تهیه کنسرو لوبیا پس از طی مراحلی بلانچینگ صورت میگیرد که در این بخش از تهیه کنسرو تحت دمای بالا میکروب ها و آنزیم های مضر آن هم از بین خواهد رفت. حرارتی که تحت این بلانچینگ به لوبیا ها وارد میشود باعث پخته و نرم تر شدن آن می شود.

فواید استفاده از دیگ بخار در کشاورزی

دیگ بخار نه تنها در صنعت غذا و خوراک کارایی ضروری دارد بلکه در صنعت کشاورزی هم یاری رسان کشاورزان و گلخانه داران است؛ این وسیله با تامین گرما و رطوبت گلخانه محیط آن را برای رشد گیاهان فراهم می کند و همچنین آفت های موجود داخل خاک را از بین می برد و باعث ضدعفونی شدن آن بدون دخالت هیچگونه مواد شیمیایی مضر می شود.

یکی از فواید استفاده دیگ بخار برای کشاورزان است فراهم کردن شرایط برای پرورش قارچ است، دیگ بخار پرورش قارچ برای رشد نیاز به محیطی مرطوب و نسبتا گرم دارد که این دیگ های بخار با تولید گرما و رطوبت و همچنین ضدعفونی کردن کمپوست، محیط را برای رشد قارچ فراهم می آورد. برای آشنایی بیشتر با سایر کاربرد دیگ بخار در صنایع دیگر می توانید به صفحه دیگ بخار مراجعه فرمایید. متخصصین آراد بویلر شما را در خرید دیگ مناسب و باکیفیت و در عین حال با قیمت مناسب کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *